Control freak
Könnyen osztjuk másra, hogy kontrollmániás. Pedig lehet magunkba lenne előszór érdemes nézni, mert aki mondja másra, az mondja magára – általában igaz.
A kontrolláló személyiség megrekedt egy köztes létben. már nem gyermek, de még felnőtt sem. Egy végtelenül boldogtalan gyermek felnőtt testben.
Túlzottan ellenőrizni akar mindent és mindenkit. Ha nem tud mindent ellenőrizni, akkor kiszolgáltatottnak érzi magát és szorong. Ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő eltervezte, kiakad.
A kontrolláló mindig a másikat hibáztatja. Ha nem is vallja be nyíltan, sőt, van, hogy az ellenkezőjét állítja, de mélyen belül mindig úgy érzi a másik az. A kontrolláló nem tud felelősséget vállalni.
A kontrollmániás saját magát túl fontosnak tartja. Van ő és van mellékesen a világ, de ebből igazság szerint csak az ő világa az érvényes világ. Csak a saját igazságát ismeri.
Nincsenek keretei.
Gyerekkorában nem kapott egyértelmű instrukciókat a szülőktől, így a szabadság elszállt. A jelenlegi állapot a megszökött erőket jelenti.
A kontrollmániásnak nincs hatalma, nincs önálló gondolata, akarata, érzelme, hanem ezeknek a megszökött erőknek ő kiszolgáltatva van.
Ő a külvilágot akarja uralni, mert önmagát nem tudja. A külvilágot viszont nem lehet uralni. Önmagunk uralásán keresztül lehet hatással lenni a külvilágra.
A kontrollmániás élete nagyon szomorú, mert igazából nem bízik senkiben és semmiben. Azért nem bízik, mert nem tudja, hogy kiben vagy miben lehet. Fogalma sincsen. A kontrollmániás nem tudja elengedni magát, nem bíz semmit a véletlenre. Mindent előre tudni akar, mindent előre kiszámítani, meghatározni.
A kontrollmániás legnagyobb baja, hogy FÉL. Folyamatos szorongásban éli az életét. Aki fél, az fél életet él, az nem éli meg az életet annak teljességében. Annak egész-ségében. Aki fél, az agresszív, ezért aztán idővel elfordulnak tőle. Aki kontrolláló, az végtelenül magányos.
A kontrollmániás nem igazán tudja, mit jelent szeretni és szeretve lenni.
Az a szabad ember, aki a jelen pillanatra figyel, aki a jelent élvezi, aki nem másokkal foglalkozik, hanem csak és kizárólag önmagával.
Aki mer áramlani, úgy, hogy önmagát el nem veszíti.
Namaste
Brávácz Alexandra
Related posts
Staying Alive
Holnap este köszönt ránk a Bika-Telihold, az élet lámpása rávilágít a múltra.
Nincs olyan, hogy valóság
Mindenkinek külön valósága van és ami ezt a valóságot meghatározza, az a hitrendszer. A meggyőződések. Ezeket a meggyőződéseket egyrészt belénk nevelték gyerekkorban, másrészt tapasztalunk ezeken alapulva kamaszkorban, majd felnőttkorban. A meggyőződéseid határoznak meg, nem a valóság. Ahány meggyőződés, annyi világ. Sokszor halljuk, olvassuk, hogy a jóga egy önismereti út, jóval több, mint ászana, de miért […]
Azokra a nőkre gondolok, akiket ma nem ölelnek.
Én most azokról a nőkről írok, akik ma nem kapnak virágot. Nem csak ma nőnapon nem kapnak, hanem amúgy sem. Azokra a nőkre gondolok, akiket ma nem ölelnek. Azokra, akik egyedül élnek és egy szerető társra vágynak. Azokra, akik gyerekre, a család melegére, finom ételekre, biztonságra. Azokra gondolok, akik egy igazi otthont szeretnének. Azokra a […]
